Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
OUTOKUMPU 2.7.2014

PyU:sta osallistui kahdeksan nuorta juoksijaa erinomaisella menestyksellä perinteisiin heinäkuun alun Vauhtikasit-kilpailuihin Outokummun kentällä.

Jasmin Tukiainen, 17, teki parhaan naisten 800 metrin ajan, Elmo Vesterinen, 16, oli 17-vuotiaiden 200 metrin kakkonen ja Eelis Hakala, 14, voitti ikäluokkansa 800 m

Karla Könönen (11), Niklas Hyvönen (11), Sara-Sofia Hyvönen (9) ja Väinö Kontkanen (9) voittivat ikäluokkansa 1000 metrin kisan. Ansa Hakala oli 11-vuotiaiden kakkosena.

Väinön aika 3.41,65 on Suomen 9-vuotiaiden Suomen tilaston neljäs, Sara-Sofian 3.57,80 saman tilaston 16:s ja Karlan 3.38,56 on 11-vuotiaiden 19:s.

VAUHTI-KASIT
Outokummun kentällä 2.7.2014
Järjestäjänä Polvijärven Vauhti
Sähköajat paitsi naisten sarjojen 800m:llä käsiajat

200m juostu kahdessa erässä (tuulilukemat)

Myl 200M tuuli -0,16
1. Teemu Keronen Oravisalon Urheilijat 23,05
2. Teemu Kejonen Oravisalon Urheilijat 23,90
3. Matti Keronen Oravisalon Urheilijat 24,51

Myl 800M
1. Väinö Klemola Kuopion Reipas 2.02,58
2. Tomi Pyylampi Joensuun Kataja 2.09,47
3. Arto Rokkonen Lieksan Visa 2.20,27

M17 200M tuuli -0,16
1. Joona Hyvärinen Polvijärven Vauhti 26,26
2. Elmo Vesterinen Pyhäselän Urheilijat 26,48

M17 800M
1. Joona Hyvärinen Polvijärven Vauhti 2.19,57

M15 800M
1. Eelis Hakala Pyhäselän Urheilijat 2.25,17
2. Joona Hurskainen Polvijärven Urheilijat 2.37,14

P13 1000M
1. Aaro Nyholm Polvijärven Vauhti 3.37,75

P11 1000M
1. Niklas Hyvönen Pyhäselän urheilijat 4.02,94
2. Jerry Stenvall Helsingin Kisaveikot 4.11,24
3. Veeti Hurskainen Polvijärven Urheilijat 5.02,20

P9 1000M
1. Väinö Kontkanen Pyhäselän Urheilijat 3.41,65
2. Aatu Salmela Merijärven Kestävä 4.24,81

M70 200M tuuli -0,25
1. Jorma Hirvonen Juuan Urheilijat 37,99

M60 200M tuuli -0,25
1. Taisto Honkanen Polvijärven Vauhti 32,45

M60 800M
1. Yrjö Tuovinen Juuan Jänne 3.44,44

M50 200M tuuli -0,25
1. Juhani Ryynänen Juuan Urheilijat 30,08

M50 800M
1. Eino Hyttinen Juuan Jänne 2.22,19

N 200M tuuli -0,25
1. Anniina Walling Polvijärven Urheilijat 28,01

N 800M
Anniina Walling Polvijärven Urheilijat dnf

N17 200M tuuli -0,25
1. Heidi Keronen Oravisalon Urheilijat 29,27

N17 800M
1. Jasmin Tukiainen Pyhäselän urheilijat 2.32,2h

N15 800M (h)
1. Petra Väänänen Joensuun Kataja 2,33,3h

T13 1000M
1. Tanja Ryynänen Lieksan Urheilijat 3.32,63

T11 1000M
1. Karla Könönen Pyhäselän Urheilijat 3.38,56
2. Ansa Hakala Pyhäselän Urheilijat 4.15,93
3. Uni Vainio Helsingin Kisaveikot 5.51,95

T9 1000M
1. Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat 3.57,80

N60 800M
1. Eliisa Reijonen Tohmajärven Urheilijat 3.01,0h

N40 200M tuuli -0,25
1. Tarja Salmela Merijärven Kestävä 29,84

N40 800M
1. Tuula Antikainen Polvijärven Vauhti 2.57,4h
2. Tiina Stenvall Helsingin Kisaveikot 3.25,9h





[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat