Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
KIIHTELYSVAARA 1.7.2014

9-15-vuotiaiden pm-viestit sateisella ja koleahkolla (+13) Kiihtelysvaaran kentällä olivat Pyhäselän Urheilijoiden ja Joensuun Katajan juhlaa.

Joensuulaisjoukkueet veivät 17 mestaruudesta yhteensä 16: PyU:lle voittoja kertyi 9 ja Katajalle 7. Lieksan Urheilijat voitti yhden mestaruuden.

Pohjois-Karjalan 9-15 v. pm-viestit, Joensuu/Kiihtelysvaara
1.7.2014

TULOKSET

P9 4 x 400 m
1. Pyhäselän Urheilijat 1 5.56,28
Väinö Kontkanen, Mikko Rönkkö, Eppu Myller, Akseli Laitila
2. Joensuun Kataja 6.06,76
Eeli Kinnunen, Niilo Käyhkö, Hannes Korhonen, Viljami Leppänen
3. Pyhäselän Urheilijat 2 6.39,58
Roope Maaninka, Rasmus Helberg, Henrik Juntunen, Perttu Helberg
4. Polvijärven Urheilijat 6.59,88
Mauri Karttunen, Niklas Hyvärinen, Sami Härkönen, Tatu Rantala

P11 4 x 50 m
1. Pyhäselän Urheilijat 1 30,72
Jarno Keronen, Niklas Hyvönen, Juha Karjunen, Joni Laakkonen
2. Pyhäselän Urheilijat 2 31,28
Lassi Valta, Luukas Mäkelä, Roni Lehikoinen, Perttu Levä
3. Joensuun Kataja 31,38
Rasmus Lehikoinen, Aatu Holopainen, Samu Raatikainen, Aaro Nyyssönen
Polvijärven Urheilijat DNS

P11 4 x 600 m
1. Pyhäselän Urheilijat 1 8.31,36
Lassi Valta, Niklas Hyvönen, Perttu Levä, Luukas Mäkelä
2. Pyhäselän Urheilijat 2 8.44,62
Joni Laakkonen, Juuso Miettinen, Roni Lehikoinen, Juha Karjunen
3. Joensuun Kataja 9.09,66
Rasmus Lehikoinen, Aatu Holopainen, Samu Raatikainen, Aaro Nyyssönen
Polvijärven Urheilijat DNS

P13 4 x 100 m
1. Pyhäselän Urheilijat 1 56,25
Olli Sorsa, Teemu Malinen, Veeti Pyykkö, Jesse Piiroinen
2. Joensuun Kataja 1.00,72
Sakari Vallius, Aatu Partanen, Olli Örn, Paavo Pakarinen
3. Kiihtelysvaaran Urheilijat 1.11,74
Touko Mätinki, Niklas Kuusela, Leevi Sepponen, Tony Vaittinen

P13 4 x 600 m
1. Pyhäselän Urheilijat 1 7.48,08
Teemu Malinen, Juho Miettinen, Olli Sorsa, Jesse Piiroinen
2. Joensuun Kataja 8.49,16
Sakari Vallius, Paavo Pakarinen, Olli Örn, Aatu Partanen

P13 4 x 60 m aj
1. Pyhäselän Urheilijat 1 53,84
Olli Sorsa, Juho Miettinen, Teemu Malinen, Jesse Piiroinen
2. Joensuun Kataja 54,04
Paavo Pakarinen, Sakari Vallius, Aatu Partanen, Olli Örn

P15 4 x 100 m
1. Joensuun Kataja 57,18
Santtu Räsänen, Mika Kotiranta, Oskari Silvennoinen, Markus Kasanen
2. Polvijärven Urheilijat 1.07,76
Miikka Mutanen, Kalle Tanskanen, Ilmari Reijonen, Sulo Härkönen

P15 4 x 800 m
1. Joensuun Kataja 10.14,58
Santtu Räsänen, Mika Kotiranta, Oskari Silvennoinen, Markus Kasanen
2. Polvijärven Urheilijat 13.21,28
Miikka Mutanen, Ilmari Reijonen, Kalle Tanskanen, Sulo Härkönen

T9 4 x 400 m
1. Pyhäselän Urheilijat 1 6.03,32
Elina Valta, Laura Levä, Alisa Oinonen, Sara-Sofia Hyvönen
2. Pyhäselän Urheilijat 2 6.57,60
Pinja Myller, Hertta Juntunen, Essi Rajahalme, Iida Hakkarainen
3. Joensuun Kataja 7.09,76
Rosalia Raijas, Pinja Raijas, Johanna Karvinen, Kiira Kiiskinen
Kilpailun ulkopuolella:
Kiihtelysvaaran Urheilijat 7.17,84
Aada Rautiainen, Annika Tattari, Ella Sepponen, Aada Rautiainen

T11 4 x 50 m
1. Joensuun Kataja 30,25
Aada Kokko, Elina Nivajärvi, Oona Majoinen, Nea Immonen
2. Pyhäselän Urheilijat 1 31,90
Netta-Noora Lappalainen, Maria Sotikov, Sini Lehikoinen, Nicola
Lindsberg
3. Pyhäselän Urheilijat 2 31,96
Karla Könönen, Sofia Raatikainen, Anni Huovinen, Ansa Hakala
4. Polvijärven Urheilijat 33,84
Asta Riikonen, Aliisa Reijonen, Leena Oinonen, Tiia Rantala
5. Juuan Urheilijat 34,60
Siiri Hartikainen, Josefiina Ilvonen, Sanni Toivanen, Reetta Ryynänen

T11 4 x 600 m
1. Pyhäselän Urheilijat 1 8.51,46
Sofia Raatikainen, Karla Könönen, Ansa Hakala, Maria Sotikov
2. Joensuun Kataja 9.05,52
Siiri Luostarinen, Oona Majoinen, Aada Kokko, Nea Immonen
3. Pyhäselän Urheilijat 2 9.28,00
Netta-Noora Lappalainen, Sini Lehikoinen, Marikki Juntunen, Anni
Huovinen
4. Juuan Urheilijat 9.42,82
Siiri Hartikainen, Josefiina Ilvonen, Sanni Toivanen, Reetta Ryynänen
5. Polvijärven Urheilijat 9.44,14
Tiia Rantala, Leena Oinonen, Aliisa Reijonen, Asta Riikonen

T13 4 x 100 m
1. Joensuun Kataja 57,76
Petra Lappalainen, Riikka Lonkainen, Lumi Kärkkäinen, Jenna Kiiskinen
2. Lieksan Urheilijat 57,88
Tanja Ryynänen, Ada Pakarinen, Heta Kettunen, Riina Kettunen
3. Pyhäselän Urheilijat 1 58,76
Veera Kontkanen, Kiia Miettinen, Laura Korkala, Neea Liimatta
4. Tuupovaaran Urheilijat 1.01,46
Jasmin Toivanen, Noora Juutinen, Tuuli Turunen, Piitu Majoinen
5. Juuan Urheilijat 1.05,82
Mira Kilpeläinen, Hanna Toivanen, Adeline Lehikoinen, Iida Hartikainen

T13 4 x 600 m
1. Joensuun Kataja 8.11,62
Tuuli Kinnunen, Petra Lappalainen, Lumi Kärkkäinen, Riikka Lonkainen
2. Pyhäselän Urheilijat 1 8.27,68
Laura Korkala, Veera Kontkanen, Kiia Miettinen, Neea Liimatta
3. Lieksan Urheilijat 8.48,86
Riina Kettunen, Riina Palviainen, Heta Kettunen, Tanja Ryynänen
4. Juuan Urheilijat 9.47,70
Mira Kilpeläinen, Sanni Toivanen, Adeline Lehikoinen, Iida Hartikainen
5. Tuupovaaran Urheilijat 10.11,10
Noora Juutinen, Noora Kosonen, Tuuli Turunen, Jasmin Toivanen

T13 4 x 60 m aj
1. Joensuun Kataja 47,72
Lumi Kärkkäinen, Tuuli Kinnunen, Jenna Kiiskinen, Riikka Lonkainen
2. Tuupovaaran Urheilijat 58,76
Noora Juutinen, Noora Kosonen, Pilvi Turunen, Tuuli Turunen
Kilpailun ulkopuolella:
Pyhäselän Urheilijat 1
Veera Kontkanen, Neea Liimatta, Laura Korkala, Veera Kontkanen

T15 4 x 100 m
1. Lieksan Urheilijat 54,52
Annika Piiparinen, Venla Kettunen, Milja Pesonen, Silja Kempas
2. Pyhäselän Urheilijat 1 56,02
Jenni Nuutinen, Kati Nuutinen, Mari Tervala, Jutta Nuutinen
3. Joensuun Kataja 56,20
Petra Väänänen, Kaisa-Liisa Kainulainen, Nina Mutanen, Siiri
Silvennoinen

T15 4 x 800 m
1. Joensuun Kataja 10.51,80
Kaisa-Liisa Kainulainen, Siiri Silvennoinen, Nenna Lukkarinen, Petra
Väänänen
2. Pyhäselän Urheilijat 1 11.08,56
Salla Rönkkö, Mari Tervala, Kati Nuutinen, Jutta Nuutinen

SUKKULAVIESTI 8 x 40 m
1. Pyhäselän Urheilijat 1 1.10,88
Väinö Kontkanen, Mikko Rönkkö, Eppu Myller, Roope Maaninka, Sara-Sofia
Hyvönen, Alisa Oinonen, Laura Levä, Elina Valta
2. Joensuun Kataja 1.18,40
Kiira Kiiskinen, Eeli Kinnunen, Johanna Karvinen, Hannes Korhonen, Pinja Raijas, Akseli Malinen, Rosalia Raijas, Viljami Leppänen
3. Pyhäselän Urheilijat 2 1.21,45
Hertta Juntunen, Perttu Helberg, Jaakko Rönkkö, Henrik Juntunen, Pinja
Myller, Akseli Laitila, Elli Hakkarainen, Essi Rajahalme

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat