Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
HELSINKI 14.6.2014

Sara-Sofia Hyvönen otti kaksi pronssia Youth Athletic Games -kisojen avauspäivänä lauantaina. Mitalilajit olivat 600 metriä ja keihäänheitto.

Ks. myös JUTTUPÖRSSI



Youth Athletic Games, Helsinki ja Espoo

P12 Keihäs/JT
1 Saku Laine
TampPy 1.2.02 42.95
X 38.39 42.95 41.24 42.16 42.91
2 Martin Jahnsson
PargIF 13.1.02 40.31 PB
36.27 37.00 35.54 37.89 40.31 37.62
3 Aleksis Hanhisalo
TFEspoo 27.5.02 39.84 PB
32.94 37.61 37.14 39.84 X 38.78
4 Eemeli Aarnio
NaantLöy 11.2.02 37.98 PB
34.70 37.98 X 31.23 37.23 35.92
5 Paavo Pakarinen
JoensKa 11.3.02 36.12 SB
28.48 X 35.36 34.84 36.12 X
6 Ville Myllyaho
KuivAu 24.4.02 35.30
X 32.72 31.78 30.45 35.30 34.21
7 Aaro Kari
KauhWi 2.4.02 34.33 SB
33.34 31.84 34.33 X 29.98 3.24
8 Oskari Käpyaho
LapVi 2.7.02 32.68
32.68 X X 26.95 28.54 29.51
9 Matias Hyvönen
MäntsU 26.1.02 31.29
31.29 X X
10 Jere Raunio
ViipU 13.12.03 30.64 PB
27.94 28.45 30.64
11 Niklas Hyvönen
PyhäsU 6.6.03 30.60
X 30.60 29.96

12 Lauri Hynönen
EspTa 29.8.02 29.44
27.40 29.44 28.12
13 Aleksi Leivo
MaskKa 21.7.02 28.73
28.20 X 28.73
14 Joonatan Veijola
HämeenlTa 9.7.02 27.75
27.75 25.95 25.96
15 Jarno Puikko
KälvTa 15.2.03 27.74 SB
27.74 X 27.14
16 Antti Pihlavisto
HKV 16.10.02 27.39
27.39 26.92 27.30
17 Henri Ilves
ViipU 14.7.02 26.94
25.83 24.34 26.94
18 Anssi Järvinen
KauhWi 25.10.02 24.80
20.81 X 24.80
19 Atte Kangas
KälvTa 1.7.03 24.20 SB
22.25 24.20 22.10
20 Oskari Valoranta
JyväskKU 31.12.02 23.46
23.46 X X
21 Jan-Erik Vaiksalu
KJK EST 01 22.04 PB
13.90 22.04 14.67
22 Juho Pöyhönen
KokkVei 14.3.02 21.31
21.31 19.97 21.05
23 Kristofer Aaltonen
HKV 8.5.02 21.27 SB
X X 21.27
24 Viljami Skantsi
KokkVei 3.6.02 21.22
20.49 21.22 19.35
25 Atte Sippola
KauhWi 11.10.02 19.82
17.04 19.82 19.78
26 Juha Niemelä
OulPy 1.1.02 19.04
15.08 19.04 16.83
27 Samu Friberg
ViipU 1.3.02 17.61 PB
17.61 15.10 16.86
28 Roope Sarajärvi
KokkVei 02 17.46 PB
17.46 17.00 X

T9 40 m
14.6.
1. erä
Tuuli: 0.6
1 Siiri Siirtola
HKV 4.5.05 6.86 PB
2 Iiris Veijola
HämeenlTa 4.4.05 6.91
3 Nelli Rosnell
KeskiUYU 16.4.05 6.92 PB
4 Elli Seppänen
KauhWi 13.4.05 6.92
5 Ella Perttula
KU-58 28.7.05 6.98
6 Emmi Satosuo
KU-58 11.2.05 7.01 PB
7 Ruusu Saarela
EspTa 13.4.05 7.08

2. erä
Tuuli: -1.0
1 Aino Vuorjoki
KempKi 7.11.05 6.48 PB
2 Jenna Vakkilainen
VantSa 6.4.05 6.75
3 Iida Pajunen
JyväskKU 1.2.05 6.79 PB
4 Meeri Riiali
ImU 1.2.05 6.81
5 Saana Talsta
HKV 27.6.05 6.89
6 Inka Söderlund
KU-58 14.2.05 6.89
7 Hilla Saarinen
EspTa 5.1.05 6.89
8 Emilia Paatela
HKV 15.3.06 7.00

Alkuerät 14.6.
1. erä
Tuuli: -1.7
1 Jenna Vakkilainen
VantSa 6.4.05 6.70 PB
2 Saana Talsta
HKV 27.6.05 6.82 PB
3 Pauliina Autti
KuivAu 22.3.05 7.20 PB
4 Olivia Siitarinen
EspTa 15.4.05 7.20 PB
5 Martta Valtonen
EspTa 17.6.05 7.33 PB
6 Venla Virrantuomi
HKV 31.1.06 7.65 PB
7 Tea Konttinen
JyväskKU 24.4.05 7.93 PB
8 Gaia Pieri
RekRai 2.2.06 8.39 PB

2. erä
Tuuli: 0.8
1 Hilla Saarinen
EspTa 5.1.05 6.80
2 Iiris Veijola
HämeenlTa 4.4.05 6.90
3 Ruusu Saarela
EspTa 13.4.05 7.08
4 Marien Olivia Krull
KJK EST 05 7.68 PB
5 Mathilda Gustafsson
ÅIFK 28.5.05 7.74
7 Nora Korelin
HKV 3.3.06 7.79 PB
8 Jennica Eklund
HIFK 10.3.05 7.97 PB

3. erä
Tuuli: 0.4
1 Aino Vuorjoki
KempKi 7.11.05 6.62
2 Inka Söderlund
KU-58 14.2.05 6.84 PB
3 Nelli Rosnell
KeskiUYU 16.4.05 7.08
4 Emmi Satosuo
KU-58 11.2.05 7.11
5 Kiia Äikää
HIFK 2.6.06 7.25 PB
6 Kerttu Niemi
HKV 18.2.05 7.31 PB
7 Rosa-Kaisa Kettunen
ViipU 4.7.05 7.94 PB

4. erä
Tuuli: -0.5
1 Meeri Riiali
ImU 1.2.05 6.78 SB
2 Emilia Paatela
HKV 15.3.06 6.83 PB
3 Elli Seppänen
KauhWi 13.4.05 6.92 SB
4 Iiris Ojala
EspTa 21.7.05 7.11 PB
5 Sandra Tarlapp
KJK EST 05 7.13 PB
7 Elise Aiho
HIFK 27.4.06 7.51 PB
8 Ellen Immonen
JyväskKU 27.7.05 7.89 PB

5. erä
Tuuli: -1.2
1 Siiri Siirtola
HKV 4.5.05 6.89
2 Aino-Maria Ainasoja
HKV 2.3.05 6.98
3 Anette Ärm
KJK EST 05 7.35 PB
4 Anni Lukkarinen
JyväskKU 3.6.05 7.41 PB
5 Saimi Lithovius
LimNM 7.7.05 7.48
6 Silja Ruutiainen
HeinI 11.8.05 7.63 SB

6. erä
Tuuli: -0.4
1 Iida Pajunen
JyväskKU 1.2.05 6.82
2 Ella Perttula
KU-58 28.7.05 6.95
3 Jenni Enbuska
PellPo 6.10.05 7.16
4 Inkeri Paavola
EspTa 1.2.05 7.23 PB
6 Alexandra Vintervik
PyhtY 9.7.05 7.60
Sara-Sofia Hyvönen
PyhäsU 25.7.05 DNF

T9 600 m
14.6.
1. erä
1 Saana Talsta
HKV 27.6.05 2:02.53 PB
2 Sara-Sofia Hyvönen
PyhäsU 25.7.05 2:10.52 PB

3 Sandra Tarlapp
KJK EST 05 2:12.42 PB
4 Iida Pajunen
JyväskKU 1.2.05 2:12.47 PB
5 Miriam Puolimatka
ForssSa 14.12.06 2:13.89 PB
6 Saimi Lithovius
LimNM 7.7.05 2:19.77 PB
7 Aino-Maria Tossavainen
SavonlRie 9.7.05 2:21.43 PB
8 Mia Känsäkangas
KokkVei 10.8.05 2:23.92
9 Iiris Ojala
EspTa 21.7.05 2:24.42 PB
10 Ellen Immonen
JyväskKU 27.7.05 2:28.46 PB
11 Jennica Eklund
HIFK 10.3.05 2:30.03 PB

2. erä
1 Ea Vuori
MäntsU 28.2.05 2:09.25 PB
2 Ella Perttula
KU-58 28.7.05 2:15.18 PB
3 Vilja Riihimäki
VantSa 23.4.05 2:19.26 PB
4 Inkeri Paavola
EspTa 1.2.05 2:19.45 PB
5 Kiti Hares
HKV 15.1.05 2:20.19 PB
6 Venla Virrantuomi
HKV 31.1.06 2:23.60 PB
7 Kiia Äikää
HIFK 2.6.06 2:32.30 PB
8 Mathilda Gustafsson
ÅIFK 28.5.05 2:33.15 PB

3. erä
1 Marianne Salmi
MäntsU 13.5.06 2:11.72 PB
2 Pauliina Autti
KuivAu 22.3.05 2:11.95 PB
3 Hilla Saarinen
EspTa 5.1.05 2:15.16 PB
4 Selene Rossi
EspTa 27.6.05 2:15.94 PB
5 Tea Konttinen
JyväskKU 24.4.05 2:19.64 PB
6 Anni Lukkarinen
JyväskKU 3.6.05 2:30.97 PB
7 Loviisa Kortessalo
RaahVe 15.11.05 2:31.44 PB
8 Anette Ärm
KJK EST 05 2:35.07 PB
9 Nora Korelin
HKV 3.3.06 2:36.26 PB
10 Kira Koskiniemi
HKV 06 3:00.08 PB

T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
Karsinta 14.6.
1 Meeri Riiali
ImU 1.2.05 3.77 PB
2 Saana Talsta
HKV 27.6.05 3.75
3 Siiri Siirtola
HKV 4.5.05 3.73
4 Aino Vuorjoki
KempKi 7.11.05 3.65
5 Elli Seppänen
KauhWi 13.4.05 3.49
6 Mia Känsäkangas
KokkVei 10.8.05 3.49
7 Sara-Sofia Hyvönen
PyhäsU 25.7.05 3.48 PB

8 Nelli Rosnell
KeskiUYU 16.4.05 3.48 PB
9 Iiris Veijola
HämeenlTa 4.4.05 3.47
10 Jenni Enbuska
PellPo 6.10.05 3.46
11 Inka Söderlund
KU-58 14.2.05 3.46 PB
12 Ella Perttula
KU-58 28.7.05 3.46
13 Pauliina Autti
KuivAu 22.3.05 3.45 PB
14 Aino-Maria Ainasoja
HKV 2.3.05 3.35
15 Iida Pajunen
JyväskKU 1.2.05 3.35 PB
16 Pinja Rintamaa
LiedPa 26.4.05 3.31
17 Sandra Tarlapp
KJK EST 05 3.31 PB
18 Venla Virrantuomi
HKV 31.1.06 3.26 PB
20 Olivia Siitarinen
EspTa 15.4.05 3.21
21 Iiris Ojala
EspTa 21.7.05 3.19
22 Kerttu Niemi
HKV 18.2.05 3.18
23 Emmi Satosuo
KU-58 11.2.05 3.16
24 Anni Lukkarinen
JyväskKU 3.6.05 3.11 PB
25 Anette Ärm
KJK EST 05 3.10 PB
26 Ruusu Saarela
EspTa 13.4.05 3.10
27 Silja Ruutiainen
HeinI 11.8.05 3.00 PB
28 Emilia Paatela
HKV 15.3.06 2.99
29 Inkeri Paavola
EspTa 1.2.05 2.99 PB
30 Kiia Äikää
HIFK 2.6.06 2.96 PB
31 Mathilda Gustafsson
ÅIFK 28.5.05 2.93
32 Aino-Maria Tossavainen
SavonlRie 9.7.05 2.91
33 Tea Konttinen
JyväskKU 24.4.05 2.91 PB
34 Selene Rossi
EspTa 27.6.05 2.90 PB
35 Alexandra Vintervik
PyhtY 9.7.05 2.89 SB
36 Rosa-Kaisa Kettunen
ViipU 4.7.05 2.79
37 Nora Korelin
HKV 3.3.06 2.78 PB
38 Hilla Neuvonen
EspTa 22.5.05 2.77
39 Jennica Eklund
HIFK 10.3.05 2.77 PB
40 Ellen Immonen
JyväskKU 27.7.05 2.73 PB
41 Martta Valtonen
EspTa 17.6.05 2.73
42 Loviisa Kortessalo
RaahVe 15.11.05 2.71 PB
43 Elise Aiho
HIFK 27.4.06 2.57 SB
44 Gaia Pieri
RekRai 2.2.06 2.46 PB
45 Kira Koskiniemi
HKV 06 2.14 PB

T9 Kuula/SP
1 Aino-Maria Ainasoja
HKV 2.3.05 6.74 PB
5.62 X 6.74
2 Iiris Veijola
HämeenlTa 4.4.05 6.38
6.38 5.48 6.33
3 Elli Seppänen
KauhWi 13.4.05 6.35
6.35 6.33 6.31
4 Emmi Satosuo
KU-58 11.2.05 5.84
5.52 5.84 4.81
5 Pinja Rintamaa
LiedPa 26.4.05 5.55 PB
5.29 5.55 X
7 Sinja Johansson
HartVoi 6.10.05 5.45 PB
5.01 5.09 5.45
8 Emilia Paatela
HKV 15.3.06 5.42 PB
4.85 5.42 5.36
9 Siiri Siirtola
HKV 4.5.05 5.38
4.71 5.38 4.98
10 Olivia Siitarinen
EspTa 15.4.05 5.25 PB
5.25 4.88 5.17
11 Ella Perttula
KU-58 28.7.05 5.03
X 5.02 5.03
12 Ruusu Saarela
EspTa 13.4.05 4.89 PB
4.41 4.35 4.89
13 Selene Rossi
EspTa 27.6.05 4.88 PB
4.56 4.74 4.88
14 Rosa-Kaisa Kettunen
ViipU 4.7.05 4.85 PB
4.85 4.34 3.97
15 Mia Känsäkangas
KokkVei 10.8.05 4.66 PB
4.66 4.35 4.65
16 Marien Olivia Krull
KJK EST 05 4.62 PB
X 4.62 1.15
17 Martta Valtonen
EspTa 17.6.05 4.25
3.95 4.25 3.57
18 Hilla Neuvonen
EspTa 22.5.05 3.79
3.64 3.25 3.79
20 Kira Koskiniemi
HKV 06 2.72 PB
2.72

T9 Keihäs/JT
14.6.

1 Elli Seppänen
KauhWi 13.4.05 16.74
14.13 13.55 14.77 14.78 9.18 16.74
2 Saimi Lithovius
LimNM 7.7.05 14.99 PB
14.04 14.31 13.53 11.90 14.39 14.99
3 Sara-Sofia Hyvönen
PyhäsU 25.7.05 13.57 PB

12.51 13.28 12.80 11.35 13.57 12.68
4 Marien Olivia Krull
KJK EST 05 13.23 PB
11.47 13.23 13.08 12.62 8.73 12.94
5 Pinja Rintamaa
LiedPa 26.4.05 13.12 PB
12.95 12.29 13.12 12.92 11.94 10.84
6 Hilla Saarinen
EspTa 5.1.05 12.43 PB
10.70 10.60 8.94 9.58 12.43 10.37
7 Sinja Johansson
HartVoi 6.10.05 11.87
11.22 11.87 10.53 11.42 11.19 10.96
8 Hilla Neuvonen
EspTa 22.5.05 10.53 PB
10.15 10.53 10.30 8.81 7.02 9.99
10 Ruusu Saarela
EspTa 13.4.05 8.35 PB
7.17 8.08 8.35
11 Kiira Johansson
HartVoi 18.3.08 6.50 PB
4.68 5.63 6.50
12 Alexandra Vintervik
PyhtY 9.7.05 5.20 PB
X 5.20 4.45

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat