Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
TAMPERE 21.5.2014

Niittylahden koulu sijoittui kuudenneksi valtakunnallisen Hese-finaalissa Tampereella. 17 koulun loppukilpailussa Niittylahden paras sijoitus tuli keihäässä, jossa koulu oli viidentenä.

Paras henkilökohtainen sijoitus tuli Jesper Konttiselle, joka oli keihään hopealla. Tyttöjen paras sijoitus oli Kiia Miettisen 17. sija pituushypyssä.

TAMPERE, HESE-KISAN FINAALI:

Tytöt junnukeihäs Koulu Tulos
1. Emmi Hyökki Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 23,34
2. Aino Vuorenmaa Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 22,08
3. Pauliina Leimola Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 21,53
4. Nea Keihäs Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 21,02
5. Ida Melender Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 20,74
6. Noora Hakonen Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 20,40
7. Nella Hirvonen Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 20,30
8. Viola Saari Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 20,10
9. Sofia Triipponen Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 20,07
10. Rebecca Lähteenkorva Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 19,60
11. Veera Aunula Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 18,04
12. Maija Kuisma Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 17,80
13. Heidi Leppämäki Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 17,72
14. Paula Mäkelä Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 17,55
15. Laura Leimola Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 17,49
16. Emilia Koiranen Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 17,33
17. Nea Ojasalo Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 17,12
18. Emmi Räsänen Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 17,06
19. Anu Toivonen Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 16,93
20. Venla Laine Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 16,84
21. Sara Helenius Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 16,33
22. Emilia Metsämäki Häme, Heikan koulu 6A 16,30
23. Anni Kinnunen Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 16,20
24. Emma Kokkonen Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 16,19
25. Kiia Miettinen Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 16,03
26. Eva-Maria Vanhanen Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 15,92
27. Kaisa Knuuttila Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 15,62
28. Laura Korkala Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 15,54
29. Emilia Jokinen Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 15,52
30. Venla Kuosmanen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 15,38
31. Saara Porthan Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 15,23
32. Viivi Laitinen Häme, Heikan koulu 6A 15,22
33. Satu Saarinen Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 14,98
34. Aino Uronen Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 14,90
35. Minja Sistonen Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 14,65
36. Ella Kinnunen Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 14,62
37. Hanna Eriksen Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 14,60
38. Milja Heikura Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 14,42
39. Nella Salonen Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 14,39
40. Anna Luoto Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 14,19
41. Jemina Pasanen Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 14,05
42. Jenna Niemi Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 14,05
43. Kalila La Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 13,94
44. Vilma Lindroos Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 13,94
45. Elma Hytönen Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 13,90
45. Matilda Kaari Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 13,90
47. Henni Paananen Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 13,50
48. Maria Pääkkönen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 13,22
49. Roosa Tuononen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 13,20
50. Pinja Kotinurmi Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 13,00
51. Milla Miekkoja Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 12,99
52. Nea Mononen Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 12,97
53. Eh Show Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 12,74
54. Anna-Maria Orjala Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 12,73
55. Helmi Juuti Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 12,70
56. Riina Pitko Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 12,60
57. Siiri Ruisniemi Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 12,51
58. Matleena Rinne Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 12,37
59. Emma Ahonen Häme, Heikan koulu 6A 12,36
60. Wanda Bednarski Kainuu, Kontion koulu 6D 12,25
61. Liisa Lindholm Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 12,22
62. Reetta Rantanen Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 12,12
63. Nun Lukkarinen Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 12,02
64. Emma Lukkarinen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 12,01
65. Jutta Heikkinen Kainuu, Kontion koulu 6D 11,86
66. Pinja Kauppi Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 11,72
67. Liisa Saarinen Häme, Heikan koulu 6A 11,66
68. Tiia Peltonen Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 11,65
69. Kia Karvo Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 11,64
70. Emilia Alasara Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 11,52
71. Ida Koivistoinen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 11,32
72. Henna Toukonen/Emilia Mattila (pit) Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 11,02
73. Alisa Pennanen Häme, Heikan koulu 6A 11,00
74. Aneth Lindroos Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 10,97
75. Charlotta Korhonen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 10,95
76. Katariina Junnikkala Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 10,83
77. Johanna Juurakko Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 10,80
78. Heta Kanerva Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 10,75
79. Matilda Huhtala Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 10,69
80. Annika Ahtonen Kainuu, Kontion koulu 6D 10,58
81. Tiia Piirainen Kainuu, Kontion koulu 6D 10,40
82. Hanna Härkönen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 10,24
83. Saana Piirainen Kainuu, Kontion koulu 6D 10,22
84. Henna Nyrhinen Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 10,17
85. Maria Heikkinen Kainuu, Kontion koulu 6D 10,14
86. Roosa Härkänen Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 10,10
87. Anna-Maria Pyhäjärvi Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 9,94
88. Anni Vehkaperä Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 9,90
89. Meri Kervinen Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 9,86
90. Kiia Koivuranta Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 9,65
91. Amanda Bonn Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 9,60
92. Laura Viitala Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 9,50
93. Iina Pitkäkoski Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 9,45
94. Krista Salonen Häme, Heikan koulu 6A 9,39
95. Minette Bäckblom Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 9,23
96. Nette Poutiainen Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 9,13
97. Sofia Tuunala Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 9,06
98. Ronja Mälkönen Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 8,90
99. Ella Pesola Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 8,90
100. Lydia Grönholm Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 8,60
101. Salla Leskinen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 8,25
102. Aino Välikauppi Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 8,10

Pojat junnukeihäs Koulu Tulos
1. Lasse Tuomela Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 39,69
2. Jesper Konttinen Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 35,70
3. Antti Parkkonen Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 35,20
4. Aatu Tuokko Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 31,42
5. Joonatan Kemppainen Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 30,80
6. Aleksi Nappi Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 30,60
7. Heikki Marin Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 30,45
8. Akseli Julkunen Häme, Heikan koulu 6A 29,30
9. Eetu Marin Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 29,15
10. Juho Pääkkönen Kainuu, Kontion koulu 6D 28,70
11. Aku Häyrynen Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 28,66
12. Eetu Jansson Häme, Heikan koulu 6A 28,00
13. Arttur Pennanen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 27,52
14. Niko Ahola Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 27,30
15. Luka Leskinen Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 26,27
16. Okko Airiola Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 26,12
17. Otto Pekkanen Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 25,92
18. Jesse Jussila Häme, Heikan koulu 6A 25,56
19. Aapo Kaskinen Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 25,45
20. Yan Sobolev Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 24,85
21. Karl Määttälä Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 24,74
22. Julius Heinonen Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 24,71
23. Arthur Kekki Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 24,14
24. Toni Haapapuro Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 24,13
25. Iiro Kangaskolkka Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 24,12
26. Oskari Lahtinen Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 23,85
27. Jaro Kuronen Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 23,78
28. Vili Gustafsson Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 23,53
29. Samu Niemelä Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 23,45
30. Teemu Myöhänen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 22,87
31. Aleksi Siekkinen Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 22,80
32. Jarkko Levä Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 22,50
33. Joona Kiuru Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 22,42
34. Pauli Sanila Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 22,24
35. Kristoffer Westergård Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 22,23
36. Ville Korhonen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 22,03
37. Niko Mutikainen Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 22,00
38. Mikael Ruha Kainuu, Kontion koulu 6D 21,77
39. Konsta Haukkala Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 21,70
40. Valtteri Piisilä Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 21,35
41. Pyry Ruuhimäki Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 21,18
42. Otto Gustafsson Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 21,03
43. Roni Virta Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 21,00
44. Arttu Repo Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 20,77
45. Miro Tuppurainen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 20,62
46. Kalle Mannila/Micke Soini (pit) Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 20,58
47. Viljami Miettinen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 20,38
48. Aapo Holtinkoski Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 20,26
49. Jani Hämäläinen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 20,25
50. Tomi Laakso Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 20,14
51. Reko Mäkinen Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 19,97
52. Eemeli Junnila Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 19,93
53. Aatu Lastikka Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 19,44
54. Konsta Kämäräinen Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 19,28
55. Juuso Niskala Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 19,15
56. Leo Harju Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 19,03
57. Viljo Nenonen Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 18,75
58. Jonathan Råman Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 18,68
59. Eetu Frifeldt Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 18,62
60. Topias Tuomilehto Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 18,25
61. Lasse Niemelä Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 18,20
62. Samuel Auvinen Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 18,10
63. Jan Witick Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 17,92
64. Karri Ellonen Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 17,89
65. Eemil Kekkonen Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 17,75
66. Elias Painilainen Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 17,70
67. Oliver Ahnlund Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 17,63
67. Joel Ruuhimäki Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 17,63
69. Petri Huotari Kainuu, Kontion koulu 6D 17,57
70. Iiro Saijets Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 17,53
71. Aaro Hilli Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 17,46
72. Antti Karttunen Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 16,79
73. Otto Ahonen Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 16,53
74. Jusa Pulkkinen Kainuu, Kontion koulu 6D 16,50
75. Kalle Turunen Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 16,41
76. Otto Haataja Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 16,33
77. Joona Keto Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 16,30
78. Alberto Löfman-Arrantz Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 16,17
79. Samuli Niskanen Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 15,96
80. Jukka Venäläinen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 15,82
81. Simo Harinen Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 15,70
82. Topi Kähkönen Kainuu, Kontion koulu 6D 15,62
83. Lasse Mäkelä Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 15,60
84. Jesse Jäppinen Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 15,40
85. Joe Leinonen Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 15,35
86. Lauri Tossavainen Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 15,27
87. Tommi Lund Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 15,04
88. Eetu Haapala Häme, Heikan koulu 6A 14,80
89. Toni Kolehmainen Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 14,80
90. Reko Ojalainen Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 14,66
91. Vili Marttila Häme, Heikan koulu 6A 14,58
92. Jere Kenttälä Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 14,47
93. Kimmo Lilja Häme, Heikan koulu 6A 14,44
94. Aapo Kyllönen Kainuu, Kontion koulu 6D 14,15
95. Niko Nikolajeff Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 14,10
96. Nicolai Alhonen Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 13,56
97. Robin Lindh Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 13,24
98. Oskari Huhtala Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 12,95
99. Hugo Karanta Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 12,12
100. Pyry Hannola Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 12,04
101. Otto Wikström Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 11,97
102. Juha Kelokaski Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 10,22

Tytöt pituus Koulu Tulos
1. Sofia Triipponen Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 485
2. Vilma Lindroos Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 478
3. Milja Heikura Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 468
4. Nella Salonen Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 465
5. Venla Laine Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 464
6. Veera Aunula Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 441
7. Kiia Koivuranta Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 440
8. Nella Hirvonen Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 438
9. Maija Kuisma Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 433
10. Anni Kinnunen Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 428
11. Laura Leimola Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 424
12. Rebecca Lähteenkorva Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 420
13. Siiri Ruisniemi Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 410
14. Nea Keihäs Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 409
15. Anni Vehkaperä Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 408
16. Kiia Miettinen Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 407
17. Pauliina Leimola Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 406
17. Ella Kinnunen Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 406
19. Emmi Hyökki Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 405
20. Emma Ahonen Häme, Heikan koulu 6A 402
21. Anu Toivonen Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 401
22. Alisa Pennanen Häme, Heikan koulu 6A 400
23. Saara Porthan Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 399
23. Sara Helenius Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 399
25. Henna Nyrhinen Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 398
26. Matilda Kaari Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 395
27. Nun Lukkarinen Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 393
28. Ida Melender Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 392
29. Emilia Metsämäki Häme, Heikan koulu 6A 391
30. Kaisa Knuuttila Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 390
31. Emilia Alasara Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 388
32. Aino Vuorenmaa Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 387
33. Reetta Rantanen Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 386
34. Liisa Lindholm Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 385
35. Emilia Jokinen Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 384
35. Pinja Kotinurmi Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 384
35. Hanna Eriksen Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 384
38. Minja Sistonen Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 382
39. Lydia Grönholm Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 381
40. Eh Show Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 379
41. Nea Mononen Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 378
42. Noora Hakonen Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 377
43. Heta Kanerva Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 376
44. Henni Paananen Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 375
45. Jutta Heikkinen Kainuu, Kontion koulu 6D 374
45. Riina Pitko Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 374
47. Heidi Leppämäki Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 372
48. Viivi Laitinen Häme, Heikan koulu 6A 372
48. Anna-Maria Orjala Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 372
50. Tiia Piirainen Kainuu, Kontion koulu 6D 370
50. Meri Kervinen Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 370
50. Matleena Rinne Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 370
53. Laura Korkala Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 367
54. Emmi Räsänen Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 366
55. Paula Mäkelä Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 364
55. Satu Saarinen Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 364
57. Laura Viitala Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 363
58. Eva-Maria Vanhanen Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 362
59. Saana Piirainen Kainuu, Kontion koulu 6D 360
60. Viola Saari Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 359
61. Kia Karvo Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 358
61. Emilia Mattila Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 358
63. Salla Leskinen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 357
64. Roosa Härkänen Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 356
65. Roosa Tuononen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 355
65. Krista Salonen Häme, Heikan koulu 6A 355
67. Anna-Maria Pyhäjärvi Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 353
68. Ronja Mälkönen Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 350
69. Liisa Saarinen Häme, Heikan koulu 6A 345
70. Kalila La Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 344
71. Matilda Huhtala Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 343
72. Johanna Juurakko Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 343
73. Emma Kokkonen Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 342
74. Minette Bäckblom Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 340
75. Venla Kuosmanen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 338
76. Emilia Koiranen Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 336
77. Aino Uronen Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 333
78. Wanda Bednarski Kainuu, Kontion koulu 6D 331
79. Nette Poutiainen Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 330
80. Aneth Lindroos Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 329
81. Charlotta Korhonen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 328
82. Hanna Härkönen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 326
83. Amanda Bonn Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 325
84. Anna Luoto Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 321
85. Helmi Juuti Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 320
85. Tiia Peltonen Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 320
87. Katariina Junnikkala Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 318
88. Emma Lukkarinen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 317
89. Nea Ojasalo Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 315
89. Jemina Pasanen Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 315
91. Pinja Kauppi Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 315
92. Sofia Tuunala Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 313
92. Ella Pesola Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 313
94. Maria Heikkinen Kainuu, Kontion koulu 6D 311
95. Milla Miekkoja Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 309
96. Elma Hytönen Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 305
97. Ida Koivistoinen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 290
98. Iina Pitkäkoski Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 286
99. Aino Välikauppi Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 276
99. Jenna Niemi Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 276
101. Maria Pääkkönen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 272
102. Annika Ahtonen Kainuu, Kontion koulu 6D 269

Pojat pituus Koulu Tulos
1. Antti Parkkonen Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 510
2. Akseli Julkunen Häme, Heikan koulu 6A 500
3. Juho Pääkkönen Kainuu, Kontion koulu 6D 491
4. Leo Harju Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 468
5. Aapo Holtinkoski Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 466
6. Jonathan Råman Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 463
7. Antti Karttunen Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 461
8. Iiro Saijets Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 450
9. Vili Marttila Häme, Heikan koulu 6A 442
10. Kalle Turunen Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 440
11. Joonatan Kemppainen Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 438
11. Jesper Konttinen Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 438
13. Karl Määttälä Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 433
14. Teemu Myöhänen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 432
15. Nicolai Alhonen Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 429
16. Lasse Tuomela Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 427
17. Yan Sobolev Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 424
17. Aleksi Siekkinen Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 424
19. Oskari Lahtinen Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 423
20. Konsta Kämäräinen Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 422
20. Viljo Nenonen Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 422
22. Lauri Tossavainen Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 418
23. Niko Nikolajeff Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 417
24. Lasse Niemelä Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 413
25. Otto Wikström Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 412
26. Petri Huotari Kainuu, Kontion koulu 6D 409
27. Kristoffer Westergård Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 408
28. Robin Lindh Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 406
29. Jan Witick Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 406
29. Niklas Huttunen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 406
29. Aleksi Nappi Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 406
32. Samuel Auvinen Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 405
32. Simo Harinen Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 405
34. Arttu Repo Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 403
35. Iiro Kangaskolkka Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 402
36. Oliver Ahnlund Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 401
37. Mikael Ruha Kainuu, Kontion koulu 6D 399
38. Pauli Sanila Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 397
38. Luka Leskinen Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 397
38. Heikki Marin Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 397
41. Toni Haapapuro Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 396
42. Pyry Hannola Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 395
43. Otto Ahonen Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 393
44. Juha Kelokaski Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 391
44. Jarkko Levä Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 391
44. Joona Keto Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 391
47. Konsta Haukkala Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 389
47. Jesse Jäppinen Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 389
47. Jere Kenttälä Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 389
50. Juuso Niskala Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 388
51. Niko Mutikainen Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 387
52. Karri Ellonen Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 386
52. Aatu Tuokko Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 386
52. Jesse Jussila Häme, Heikan koulu 6A 386
55. Aapo Kaskinen Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 384
56. Otto Haataja Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 383
56. Pyry Ruuhimäki Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 383
58. Otto Gustafsson Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 382
58. Kimmo Lilja Häme, Heikan koulu 6A 382
58. Julius Heinonen Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 382
61. Arthur Kekki Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 379
62. Samuli Niskanen Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 378
62. Tommi Lund Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 378
64. Eetu Marin Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 377
65. Miro Tuppurainen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 376
66. Roni Virta Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 375
67. Jani Hämäläinen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 374
67. Joel Ruuhimäki Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 374
67. Reko Mäkinen Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 374
70. Hugo Karanta Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 373
70. Aaro Hilli Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 373
70. Elias Painilainen Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 373
73. Arttur Pennanen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 372
73. Aku Häyrynen Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 372
75. Oskari Huhtala Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 371
76. Eetu Jansson Häme, Heikan koulu 6A 370
77. Otto Pekkanen Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 369
78. Vili Gustafsson Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 367
79. Viljami Miettinen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 365
80. Jusa Pulkkinen Kainuu, Kontion koulu 6D 364
81. Lasse Mäkelä Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 362
82. Reko Ojalainen Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 360
83. Topias Tuomilehto Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 359
84. Aatu Lastikka Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 358
85. Jaro Kuronen Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 357
85. Joona Kiuru Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 357
87. Niko Ahola Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 354
87. Jukka Venäläinen Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 354
89. Eemil Kekkonen Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 350
89. Alberto Löfman-Arrantz Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 350
91. Tomi Laakso Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 349
92. Toni Kolehmainen Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 347
93. Okko Airiola Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 346
94. Joe Leinonen Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 345
95. Eetu Haapala Häme, Heikan koulu 6A 342
96. Aapo Kyllönen Kainuu, Kontion koulu 6D 338
97. Eemeli Junnila Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 326
98. Samu Niemelä Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 323
99. Valtteri Piisilä Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 319
100. Micke Soini Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 318
101. Topi Kähkönen Kainuu, Kontion koulu 6D 317
102. Eetu Frifeldt Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 315

Sukkulaviesti:
1 Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 109,1
2 Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 111,2
3 Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 112,6
3 Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 112,6
5 Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 112,7
6 Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 112,8
7 Häme, Heikan koulu 6A 113,4
8 Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 113,9
9 Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 114,1
10 Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 114,5
11 Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 114,8
12 Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 115,1
13 Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 115,6
14 Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 115,7
15 Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 116,6
16 Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 116,7
17 Kainuu, Kontion koulu 6D 119,3

Kierrosviesti Aika
1 Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 12.08,7
2 Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 12.20,4
3 Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 12.44,4
4 Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 12.49,6
5 Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 12.53,2
6 Häme, Heikan koulu 6A 12.53,4
7 Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 13.04,6
8 Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 13.11,3
9 Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 13.11,2
10 Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 13.17,8
11 Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 13.20,1
12 Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 13.34,8
13 Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 13.40,0
14 Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 13.42,7
15 Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 13.44,7
16 Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 13.45,0
17 Kainuu, Kontion koulu 6D 14.19,0

Pituus Koulu Tulos
1 Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 4157,00
2 Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 4024,00
3 Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 4006,00
4 Häme, Heikan koulu 6A 4000,00
5 Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 3990,00
6 Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 3931,00
7 Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 3927,00
8 Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 3908,00
9 Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 3872,00
10 Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 3871,00
11 Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 3853,00
11 Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 3853,00
13 Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 3842,00
14 Kainuu, Kontion koulu 6D 3747,00
15 Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 3724,00
16 Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 3678,00
17 Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 3590,00

Keihäs
1 Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk 230,50
2 Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk 214,59
3 Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A 207,85
4 Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk 202,49
5 Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk 195,85
6 Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A 194,93
7 Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk 189,79
8 Häme, Heikan koulu 6A 178,78
9 Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A 171,54
10 Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk 170,94
11 Satakunta, Ruosniemen koulu 6A 160,08
12 Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B 158,48
13 Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk 157,69
14 Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk 157,28
15 Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk 157,15
16 Kainuu, Kontion koulu 6D 155,47
17 Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A 149,52

LOPPUTULOKSET:
1 Varsinais-Suomi, Kuloinen 6A, 6 pist.
2 Keski-Suomi, Putaanvirta 5.-6.lk, 9 pist
3 Etelä-Pohjanmaa, Pajuluoman koulu 6.lk, 11 p.
4 Kymenlaakso, Tornionmäen koulu 6.lk, 25 pist.
5 Häme, Heikan koulu 6A, 25 pist.
6 Pohjois-Karjala, Niittylahden koulu 6.lk, 26 pist.
7 Lahti, Virenojan koulu 5.-6.lk, 28 pist.
8 Pohjois-Pohjanmaa, Nuottasaaren koulu 6.lk, 32 pist.
9 Satakunta, Ruosniemen koulu 6A, 35 pist.
10 Uusimaa, Söderkulla skola 6.lk, 36 pist.,
11 Keski-Pohjanmaa, Marttilan koulu 6.lk, 43 pist.
12 Lappi/Rovaniemi, Katajarannan koulu 6A, 48 pist.
13 Etelä-Karjala, Kimpisen koulu 6A, 49 pist.
14 Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6A, 51 pist.
15 Etelä-Savo, Talvisalon koulu 6.lk, 55 pist.
16 Pohjois-Savo, Hamulan koulu 6B, 57 pist.
17 Kainuu, Kontion koulu 6D, 64 pist.

[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat