Pyhäselän urheilijat Sinettiseuralogo

Yleisurheilu Salibandy Lentopallo Hiihto Naisliikunta Forum
Etusivu
Ajankohtaista
Yleistä
Lemmenlava
Lajit
Liity
Kuvia
Kunniakierros
Totuusleikki
Linkkejä
Yhteystiedot
JOENSUU 16.5.2014

Niittylahden koulu hallitsi Joensuun koulujen juoksukarnevaalien maastojuoksuja ja viestejä perjantaina Joensuun keskuskentällä ja maastoradalla.

Maastojuoksuissa Niittylahti kahmi neljä voittoa ja oli paras myös kolmessa ruotsalaisviestissä neljästä mahdollisesta. Niittylahti voitti myös 16-osuuksisen sukkulaviestin.

Juoksukarnevaaleihin osallistui Pyhäselän alueen kouluista myös Reijola. Hammaslahti, Suhmura ja Rekivaara olivat jälleen poissa.



Joensuun koulujen juoksukarnevaalit, lämpötila +10

MAASTOJUOKSU n. 1 km:

TYTÖT 3.lk

1. RISTOLAINEN IINA NL 4.06,3
2. PÖTRY MAIJU UT 4.14,8
3. NEITOLA PIPSA NL 4.15,7
4. LEINONEN JENNA REI 4.20,0
5. MINKKINEN EMILIA UT 4.27,2
6. PERUSKIVI MINEA UT 4.34,3
7. SILLANPÄÄ HELMIANNA NOL 4.49,7
8. VOLOTINEN ELLA NOL 4.54,2
9. HIRVONEN NEA NOL 5.04,9
10. PÄIVÄNURMI ANNIINA NOL 5.19,3
11. NIEMELÄINEN JAANA REI 6.07,4 ( kaatui )

TYTÖT 4.lk

1. PENTTINEN PEPPI RAN 3.45,1
2. HAIMILAHTI MARIA NEPE 3.58,0
3. LAAKKONEN ELSI NOL 4.02,7
4. SOTIKOV MARIA NL 4.07,2
5. PETMAN ASTA NEPE 4.13,7
6. MALINEN SIIRI NOL 4.28,6
7. KEMPPAINEN JANICA REI 4.29,5
8. PÖLLÄNEN VIIVI NEPE 4.41,9
9. JUVONEN EIJA NOL 4.47,6
10. ROMPPANEN NELLA REI 5.40,1 ( kaatui )

TYTÖT 5.lk

1. LAINPELTO ALISA NOL 3.51,6
2. SIVONEN ALLI REI 3.56,6
3. RISTOLAINEN AINO IIK 3.57,5
4. NUORA VENLA HEI 3.58,9
5. HAAVISTO LOTTA NL 4.01,2
6. WEGELIUS VILHELMIINA REI 4.07,3
7. LEVY PAULIINA 4.09,5
8. VUOJÄRVI NETTA NOR 4.11,7
9. RUMMUKAINEN IIA HEI 4.34,7
10. MATIKAINEN CAMILLA UT 4.37,7
11. KAUPPI SUVI HEI 4.40,7
12. PARVIAINEN LOTTA NOL 4.43,2
13. HYVÖNEN AINO UT 4.51,9
14. MOILANEN AMANDA UT 4.52,2
15. DAHLSTRÖM JANITA UT 5.04,2
16. HATTUNEN OONA REI 5.08,7
17. LUKKARINEN ELLA REI 5.09,2
18. JAATINEN FEODOSIA ENO 5.47,5

TYTÖT 6.lk

1. PENTTILÄ VENLA NEPE 3.32,1
2. KETTUNEN ALISA UT 3.49,2
3. LIIMATTA NEEA REI 3.50,7
4. MIETTINEN KIIA NL 3.51,9
5. LAITINEN MILLA RAN 3.54,0
6. KORKALA LAURA NL 3.54,3
7. KÖNÖNEN EMILIA UT 4.05,0
8. KETTUNEN HENNA NL 4.05,8
9. KERVINEN MERI NL 4.07,0
10. TYKKYLÄINEN NOORA RAN 4.11,5
11. ROMPPANEN JULIA RAN 4.17,4
12. PAKARINEN ANNIINA REI 4.41,6
13. ILJINA SARA UT 4.48,9
14. HAYRABEDIAN SARA REI 4.51,2

TYTÖT YLÄKOULU

1. EVELIINA PYYKKÖ LYPE 3.45,6
2. KOVAPOHJA FANNY LYPE 3.54,6

POJAT 3.lk

1. VALTA LASSI NL 3.40,5
2. NYYSSÖNEN AARO UT 3.40,8
3. HOLOPAINEN LAURI NOR 3.49,3
4. ESKELINEN JAANI RAN 3.59,6
5. VAINIKKA JONNE UT 4.01,6
6. MIETTINEN JUUSO REI 4.01,8
7. IÄS SAMUEL RAN 4.02,9
8. KOLU ANTTI REI 4.03,2
9. SOTIKOV MATIAS NL 4.03,8
10. KÄMÄRÄINEN MISKA REI 4.04,1
11. RÄSÄNEN HENRI REI 4.06,7
12. HASSINEN TOPIAS UT 4.12,6
13. MATIKAINEN VEETI NOL 4.15,4
14. MERILÄINEN ARTTU ENO 4.18,2
15. KALTIOLA OTTO UT 4.21,8
16. SIVONEN LARI REI 4.22,9
17. KINNUNEN ALEKSI REI 4.24,4
18. MOILANEN ARTTU REI 4.24,8
19. RAHUNEN NIKO REI 4.25,9
20. LAVIKAINEN MANU UT 4.33,1
21. HAYRABEDIAN MIKAEL REI 4.38,9
22. PALVIAINEN LEEVI ENO 4.41,4
23. NEVALAINEN ONNI NOL 4.57,8
24. SARKKINEN SAMULI REI 5.03,0
25. HUKKA IISAKKI NOR 5.06,4
26. OLLILAINEN NICO 5.14,2
27. NIEMELÄINEN NICO NOL 6.07,0

POJAT 4.lk

1. TANNINEN MIRO NOR 3.28,9
2. KÄYHKÖ SAMU NL 3.34,0
3. HILSKA JULIUS NEPE 3.35,0
4. LAAKKONEN JONI NL 3.40,5
5. RUOKOLAINEN ROOPE IIK 3.43,2
6. SHCHERBINA VASELY UT 3.44,5
7. KARJUNEN JUHA NL 3.45,9
8. LEVÄ PERTTU NL 3.49,3
9. MARTISKAINEN MIRO NOR 3.57,2
10. MIETTINEN VILLE RAN 3.59,4
11. TUONONEN EEMIL NOR 4.03,8
12. PÖLLÄNEN OIVA NOR 4.04,2
13. SMOLANDER MIIKA NOR 4.06,6
14. VÄHÄNIITTY RIKU NOR 4.21,5
15. AIRAKSINEN VEETI REI 4.29,4
16. IMMONEN KARRI REI 4.30,0

POJAT 5.lk

1. PYYKKÖ VEETI NL 3.32,4
2. PARTANEN AATU HEI 3.34,0
3. PIIRONEN LAURI NL 3.36,5
4. HAIKONEN ARTTU RAN 3.42,1
5. VÄÄNÄNEN NIKLAS ENO 3.45,3
6. JANTTONEN ROOPE RAN 3.56,0
7. PIIPARINEN MIIKA RAN 4.18,9
8. TURUNEN MIRO ENO 4.19,3
9. PIRINEN JUUSO ENO 4.36,0
10. MIETTINEN TONI REI 4.37,7


POJAT 6. lk

1. PIIROINEN JESSE NL 3.17,4
2. AUVINEN SAMUEL NL 3.18,3
3. HUITTINEN OSKARI NOL 3.18,8
4. KOSKINEN OSKARI RAN 3.20,2
5. MIETTINEN JUHO REI 3.23,8
6. SORSA OLLI ENO 3.24,4
7. MUTANEN MIRO HEI 3.39,3
8. LIHAVAINEN SANTERI ISK 3.43,8
9. KÄPPI SIMO ISK 3.47,4
10. RISSANEN JAAKOB NOR 4.25,4
11. KIISKI AKI REI 4.34,2

POJAT YLÄKOULU

1. HAKALA EELIS PIEKO 3.15,3
2. KOTIRANTA MIKA LYPE 3.19,9

...................................

SUKKULAVIESTI (16 OSUUTTA)

1. NIITTYLAHDEN KOULU 2.30,5
2. UTRAN KOULU 2.37,4
3. RANTAKYLÄN KOULU 2.38,1
4. NORMAALIKOULU 2.39,8
5. REIJOLAN KOULU 2.45,1
6. ENON KOULU 2.50,0

YLÄKOULUN SUKKULAVIESTIN VOITTI ENON KOULU 2.27,0

RUOTSALAISVIESTIT (100M+200M+300M+400M)

3.LK:

1. UTRA 3.11,
2. NIITTYLAHTI 3.14,
3. RANTAKYLÄ 3.28,
3. NORMAALIKOULU 3.28
5. REIJOLA 3.29,
6. NOLJAKKA 3.37

4.LK:

1. NIITTYLAHTI 2.52,
2. NORMAALIKOULU 3.04,
3. UTRA 3.10,
4. RANTAKYLÄ 3.11,
5. IIKSENVAARA 3.15,
6. ENO 3.19,
7. NOLJAKKA 3.20,
8. REIJOLA 3.25

5.LK:

1. NIITTYLAHTI 2.59,
2. NOLJAKKA 3.05,
3. UTRA 3.07,
4. NORMAALIKOULU 3.08,
5. REIJOLA 3.31,
6. IIKSENVAARA 3.39,
7. UTRA 2 3.43

6. LK:
1. NIITTYLAHTI 2.49,
2. UTRA 2.51,
3. REIJOLA 2.59,
4. ENO 3.10,
5. IIKSENVAARA 3.18


[etusivu] [yleisurheilujaosto] [juttupörssi] [tulospörssi] [ranking]


Pyhäselän urheilijat